[SCENARIUSZ] Dochodzenie do sedna z Kartami Empatify - Empatify
Twój Koszyk

Darmowa wysyłka dla zamówień o wartości powyżej 300zł

[SCENARIUSZ] Dochodzenie do sedna z Kartami Empatify

Oto ćwiczenie, które w prosty sposób pomoże Ci dotrzeć do Twojej najbardziej aktualnej potrzeby.

Pisząc ,,aktualna” nie mam na myśli, że jest niezaspokojona. Czasami po prostu dana potrzeba jest bardziej ,,na wierzchu”, z jakiegoś powodu jest dla nas ważna na ten moment. To ćwiczenie pomoże ją odkryć.

Przygotowanie:

 • Oddziel Karty Potrzeb od reszty talii
 • Przygotuj sobie coś do pisania jeżeli robisz ćwiczenie samodzielnie
 • Jeżeli chcesz wykonać to ćwiczenie z drugą osobą, niech każde z Was wykona samodzielnie kroki 1-4, a w przypadku kroków 5-7 zamiast zapisywać odpowiedzi, niech każda osoba opowie drugiej swoją odpowiedź (skorzystajcie z Karty Mówiącego i Karty Słuchacza, by przypomnieć sobie dobre praktyki związane z komunikacją)

Instrukcja:

 1. Potasuj Karty Potrzeb
 2. Weź z talii 2 wierzchnie karty i wybierz, która karta zawiera bardziej aktualną potrzebę – odłóż tę kartę na osobny stos, a pozostałą kartę odrzuć
 3. Gdy skończą się karty w pierwotnym stosie, rozpocznij proces z nowopowstałym stosem kart potrzeb, które zostąły przez ciebie wybrane
 4. Powtarzaj ten proces do momentu aż zostanie jedna karta
 5. Wybierz jedną potrzebę z tej karty i zadaj sobie pytanie ,,co dla mnie znaczy potrzeba [tutaj wstaw potrzebę, którą wybierzesz]? Zapisz swoją odpowiedź na kartce.
 6. Gdy skończysz pisać zadaj sobie pytanie pogłębiające ,,co jeszcze dla mnie znaczy potrzeba [tutaj wstaw potrzebę, którą wybierzesz]? Zapisz swoją odpowiedź.
 7. Gdy skończysz pisać zadaj sobie kolejne pytanie pogłębiające ,,co jeszcze dla mnie znaczy potrzeba [tutaj wstaw potrzebę, którą wybierzesz]? Zapisz swoją odpowiedź.
 8. Gdy skończysz możesz podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tej potrzeby na naszej encyklopedii potrzeb: https://potrzebopedia.pl

UWAGA:

W tym ćwiczeniu postaraj się kierować intuicją, nie zastanawiaj się nad wyborem, rzuć pobierznie okiem na kartę i wybierz tę, którą czujesz, że w chwili obecnej jest ważniejsza. Nie próbuj tego racjonalizować, ani tłumaczyć. Pozwól pracować swojej podświadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *